چگونه آهن کشی آسانسور را انجام دهیم؟

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”400px” height=”” background_color=”#fed969″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]چگونه آهن کشی آسانسور را انجام دهیم؟[/dropshadowbox]

همانطور که می دانیم آهن کشی آسانسور یکی از مهمترین بخش های اجرایی آن می باشد و از این رو باید دقت زیادی در انجام آن صورت گیرد. ما برای آهن کشی ابتدا باید آهن آلات مناسب این کار را سفارش دهیم تا در حین انجام پروژه به مشکل بر نخوریم.
برای سفارش آهن آلات مورد نیاز، دقت زیادی باید صورت گیرد تا با توجه به گرانی آهن، بار مالی اضافی متوجه کارفرما نشود. از همین رو شرکت فنی مهندسی فرازجم کناره در بخش آموزش خود، محاسبه دقیق آهن آلات را نیز به کارآموزان خود آموزش می دهد تا در حین اجراء هیچ مشکلی بوجود نیاید.

پس از آنکه آهن آلات مورد نیاز توسط کارفرما تهیه گردید باید ضد زنگ شود تا از پوسیدگی احتمالی جلوگیری شود. در این فرصت چاله آسانسور باید کاملا تخلیه گردد و طبق استاندارد ارتفاع آن از کف تمام شده پارکینگ باید 180 سانتی متر باشد که 30 سانتی متر آن توسط بتن مگر بستر سازی می شود و 150 سانتی متر دیگر به عنوان چاهک باقی خواهد ماند.

پس از آماده شدن چاهک آسانسور و آهن آلات، همه چیز برای آهن کشی آماده است. مهارت گروه نصب نقش بسیار مهمی را در این مرحله ایفا می کند. اعضای گروه آهن کش علاوه بر مهارت در جوشکاری باید از فیزیک بدنی مناسبی برخوردار باشند تا در حین کار آسیب نبینند و زود خسته نشوند. همچنین باید از یک بالابر کوچک برای بالا بردن آهن آلات استفاده کنند و هیچگاه با نیروی انسانی مبادرت به انجام این کار نورزند چرا که بسیار خطرناک است. علاوه بر بالابر باید از دستگاه جوش مناسب نیز استفاده کنند تا در طبقات بالا دچار مشکلاتی از قبیل نوسانات برق و غیره نشوند.

آهن کشی از طبقه همکف آغاز می شود و در صورتی که دیواره چاله آسانسور پوشیده شده باشد حتما به داربست نیاز خواهیم داشت تا گروه نصب بتوانند بدون خطر کارشان را انجام دهند. در ابتدای کار باید سیم شاغول ریخته شود تا چهار کلاف با دقت تمام مشخص شود. در انتهای سیم شاغول باید یک سری وزنه های کوچک نصب شود تا سیم را کاملا در حالت کشش قرار دهد و علاوه بر آن در اثر وزش باید جا به جا نخواهد شد.

مطالب مرتبط

8 دیدگاه در “چگونه آهن کشی آسانسور را انجام دهیم؟

 1. سلام. ممنون از مطلب خوبتون. فقط یک قسمتش برای من گنگ بود. چه موقع نیاز به داربست هست. نوشتید که زمانی که دیواره چاله آسانسور پوشیدست نیاز به داربست هست. آیا منظورتون از چاله همون چاه هست؟
  و در چه زمانی نیاز به داربست نیست. ممنون

  1. با سلام
   داربست برای این اجرا می شود که گروه نصب بتوانند بر روی آن بایستند و آهنکشی و ریل گذاری خود را انجام دهند. لذا تشخیص با خودتان

 2. سلام مهندس تمام گفتهات بدون نقص . من 3سال کارم آهن کشی ولی متاسفانه کار کم شده یا دست زیاد شده به بیکاری خوردیم بی زحمت مارم یه راهنمایی کن تا شرایت دوباره درست شه

 3. سلام
  با تشکر از شما می خواستم یک توضیح کامل که چطور سیم شاغول میتدازیم و از چه فاصله و کجای چاهک آسانسور برای آهنکشی خیلی خیلی ممنون می شم مهندس.

 4. سلام آقاي شيرويي
  نوشته هايتان فوق العاده عالي مي باشند از اين كه چنين پست هايي رو براي مردم گذاشتين فوق العاده ممنونم. دست شما درد نكنه، فقط اينكه شما در پاراگراف دوم خط اول يك اشتباه املايي داريد. نوشته ايد «زده زنگ» كه املاي درست آن مي شود «ضد زنگ» لطفا به روز رساني كنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CLOSE
CLOSE
error: Content is protected !!