نحوه تنظیم برد سر درب سلکوم ایتالیا و راه اندازی آن

با توجه به اینکه بیشتر همکاران و نصابانی که در زمینه آسانسور مشغول به فعالیت هستند و با تنظیم برد سر درب سلکوم ایتالیا مشکل دارند لذا تصمیم بر آن شد تا مطلبی در این زمینه درج شود. این مطلب توسط مهندس برجی (بخش پشتیبانی دربهای سلکوم و فرماتور ) در یکی از گروه های تلگرامی مطرح شد و با توجه به اینکه تصاویری از نحوه نصب آن در اختیار داشتم لذا بد ندانستم تا این مطلب را در اختیار عموم قرار دهم.

نحوه تنظیم برد سر درب سلکوم ایتالیا:

در مرحله اول بایستی سوکت D1 که در سمت راست برد و به رنگ نارنجی وجود دارد قطع شود. سپس سوکت فرمانها از روی برد را جدا می کنیم و از ۸ دیپ سوییچی که بر روی برد وجود دارد، دیپ سوئیچ های شماره ۵ و۶ و ۸ را بر روی on قرار  می دهیم و مابقی در حالت off باشد. حال درب را در حالت کاملا بسته و با کمان باز قرار می دهیم و کلید فشاری Learn روی برد را نگه داشته و سوکت تغذیه D1 را وصل می کنیم و ۵ ثانیه بعد از روشن شدن برد،کلید Learn را رها می کنیم.

 حال با پل کردن پایه های com و l1 درب در حالت نرمال باز می شود و با پل کردن پایه های com و l2 درب در حالت نرمال بسته می شود.

عملیات باز و بسته کردن درب در حالت نرمال را به شیوه بالا آنقدر تکرار می نماییم تا ال ای دی state زرد رنگ بر روی برد خاموش شود.

حال درب Learn شده و می توانید سوکت فرمانهای تابلو فرمان را روی برد نصب کرده تا درب آماده کارکرد در مد نرمال باشد.

selecom1

selecom2

پست ناوبری

  5 نظر برای “نحوه تنظیم برد سر درب سلکوم ایتالیا و راه اندازی آن

 1. علی
  اسفند ۷, ۱۳۹۵ در۹:۲۷ ب.ظ

  خیلی متشکریم از توضیح شما

 2. محمد رضا
  بهمن ۳, ۱۳۹۵ در۳:۲۹ ب.ظ

  مهندس دمت گرم کاکو،ایوالله داری

 3. هاشم
  خرداد ۲۰, ۱۳۹۵ در۱۰:۰۸ ب.ظ

  از راهنمایتون کمال تشکر

 4. هاشم
  خرداد ۲۰, ۱۳۹۵ در۱۰:۰۷ ب.ظ

  با سلام خواهشمندم تنظیمات برد و نحوی عیب یابی برد سلکوم و موتور سلکوم را ارسال کنید برد را وقتی برق وصل میکنم فیوز میسوزد ایراد چیست

 5. mahdi
  مهر ۱۴, ۱۳۹۴ در۹:۱۷ ق.ظ

  بسیار خوب فقط در مورد عیب یابى باید چکار کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

error: Content is protected !!