دیکتاتور

دیکتاتور، Dictator یا Damper

دیکتاتور وسیله ای است که در درب های لولایی بکار می رود تا از بسته شدن شدید درب جلوگیری کند. در واقع زمانی که درب رها می شود به علت سرعت زیاد، صدای شدیدی را هنگام برخورد با چهارچوب ایجاد می کند که به همین منظور از دیکتاتور استفاده می شود.

دیکتاتور یک قطعه مکانیکی هیدرولیکی است که به مرور زمان ممکن است کارایی خود را از دست دهد. در چنین مواقعی بهترین گزینه تعویض آن می باشد! زیرا جای تعمیر ندارد.  سرعت دیکتاتور توسط پیچی که بالای آن تعبیه شده است قابل تنظیم می باشد.

برندهای مختلفی از دیکتاتور در ایران وجود دارد که معروف ترین آنها مربوط شرکت  onsa و can lift می باشند.

۱) دیکتاتور اونسا :

قیمت: ۱۸۰۰۰ تومان

۲) دیکتاتور کن لیفت :

قیمت: ۲۲۰۰۰تومان

6 thoughts on “دیکتاتور

 1. سلام ما در شرق تهران هستیم درب طبقه از نوع لولایی بوده ومتاسفانه دیکتاتور به جای اینکه در وسط درب لولایی باشد در انتها نصب شده است صدای بسته شدن درب خیلی زیاد است کسی میتواند یا دارای تجربه انتقال دیکتاتور از انتها به وسط درب را داشته باشد معرفی گردد
  با تشکر
  خدادادی شماره تلفن ۰۹۲۲۴۹۴۱۰۱۴

 2. سلام وخسته نباشید میگم به شما وممنون از سریع پاسخ دادن به مشکلات مطرح شده ، عرض کنم خدمتتون که جک یا بازوی دیکتاتور یا آرام بند درب لولایی هنگام باز کردن با شدت به بالا میپره که با دست باید اونو بیاریم پایین میخواستم بدونم میشه تعمیرش کرد یا نه؟ قیمت آن چقدر میباشد ؟
  همان طور که در سوال قبلی مربوط به روغنکاری سیمهای بکسل عرض کردم بنده مدیر ساختمان هستم و قبلا یک عدد از دیکتاتور تعویض شده را باز کردم با تعویض واشر یا اورینگهای کوچک یا اضافه کردن مقداری روغن درداخل کپسولش مشکل حل میشه یانه؟

  1. با سلام
   دیکتاتور قابل تعمیر نیست و قیمت آن حدود ۲۵۰۰۰ تومان می باشد. بهتر است یکی خریداری شود و مجددا نصب گردد

 3. با سلام
  ضمن عرض تشکر میخواستم بدانم ارم بند ار گیو چند قیمت است.و ایا بجای ان دیکتاتور دیگری میتوان نصب کرد .
  لطفآ نام ببرید چه مدل وچند قیت است .
  سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*